Jak si vybrat PC

Výkon PC

Udělejte si jasno, jaký software budete na PC provozovat. Většinou se jedná o běžný kancelářský SW jako MS Office, StarOffice, dále pak různé druhy výukových programů, nezbytný antivirový program a případně grafický SW jako ZONER Callisto, CorelDraw atd. Pro tyto aplikace vám stačí i to nejlevnější PC v naší nabídce s dvoujádrovým procesorem Intel Core2Duo a nemá cenu utrácet za dražší varianty.
Pokud budete na PC provozovat spíše multimediální a grafický SW, vyplatí se šáhnout po počítačích s procesory Intel i3 a i5.
Pro snadnější rozhodování vám nabízíme možnost si PC zdarma otestovat s vaším SW.
V každém případě nemá cenu nakupovat předimenzované sestavy, které nevyužijete.


Provedení PC

Počítače se nejčastěji vyrábí v provedení desktop SFF (small form factor) a tower.
Pokud nemáte speciální stoly pro uložení PC v provedení tower, uvažujte o koupi desktopu SFF.
Desktop má malé rozměry, dá se postavit i na výšku a na stole vám nezabírá moc místa, zvlášť pokud se umístí za monitor.
Lidé si často myslí, že desktopy jsou oproti towerům nějak ošizené, ale není to tak. Většinou mají pouze nižší výkon zdroje a menší možnosti přidání rozšiřujících karet. V praxi se však do PC přidává maximálně rozšiřující port grafické karty a to není u desktopu problém.
Provedení tower se však nevyhnete v případě, že si pořizujete grafickou stanici, ve které jsou výkonné grafické karty.


příslušenství PC

  • klávesnice, myši – ve standardu vybavujeme PC klávesnicemi a myšmi od firmy Genius. Pokud nepotřebujete k práci nějakou extra multimediální a speciální klávesnici, toto příslušenství nemusíte řešit, vydrží vám hodně dlouho.
  • rozšiřující port grafické karty – pokud máte PC připojený k projektoru, potřebujete dva výstupy na monitor. Tento problém je snadno řešitelný pomocí rozšiřujících karet. U nás tuto kartu získáváte zdarma, stačí se zmínit v objednávce.